Menu
baner Selection DO 05 2017 750x200
banner daminfo ver2

Artykuły filtrowane wg daty: czwartek, 01 czerwiec 2017 - DAMiNFO.pl - Portal Aglomeracji Wałbrzyskiej

Powiatowy Dzień Sportu w Głuszycy

      Dzisiaj w Głuszycy z okazji Dnia Dziecka odbył się Powiatowy Dzień Sportu. Pogoda dopisała i na boisku sportowym pojawiło się kilkaset dzieci. Organizatorzy imprezy: Powiat Wałbrzyski, Gmina Głuszyca, Stowarzyszenie „Pomoc Dziecku” oraz CK-MBP w Głuszycy, przygotowali całą masę atrakcji. Było mnóstwo konkurencji sportowych, zabawy prowadzone przez klaunów, zabawy muzyczne, gry i teatrzyk. Nie zabrakło także uwielbianych przez dzieci słodyczy. Otwierający imprezę Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura powiedział:
„Bardzo się cieszę, że możemy się tu dzisiaj razem bawić przy tak pięknej pogodzie i całej masie atrakcji. Dzień Dziecka to dzień zabawy, radości i szczęścia i tej dobrej zabawy życzę dzisiaj Wam wszystkim”.
     Burmistrz Głuszycy Roman Głód wręczył „Klucz do miasta” delegacji złożonej z dzieci przekazując im władzę na ten dzień. W pierwszej konkurencji wzięli udział organizatorzy - każdy z nich musiał wypić szklankę okropnie kwaśnego napoju i zachować przy tym uśmiech. Wszyscy zaliczyli tą konkurencję wzorowo. Imprezę finansował Powiat Wałbrzyski w ramach kalendarza imprez kulturalno – sportowych Powiatu wałbrzyskiego na rok 2017. Organizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki ogromnemu zaangażowaniu wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Wałbrzyskiego pani Grażyny Owczarek, za co jej serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci.
Czytaj dalej...

Ale to była heca! Dzień Dziecka w SP4 w Świdnicy

1 czerwca to jeden z piękniejszych dni w roku, pełen radości, śmiechu i kolorów. Maluchy mogą do woli zajadać się słodyczami, a dorośli choć na chwilę wrócić myślami do magii dzieciństwa. Także Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świdnicy, wspólnie z jej najmłodszymi mieszkańcami, świętowała dziś hucznie słoneczny Dzień Dziecka. 

- To ostatnie chwile przed walką o najlepsze oceny na koniec roku. Zaprosiliśmy więc wszystkie dzieci na wyjątkowy festyn z okazji ich święta i przygotowaliśmy dla nich wiele ciekawych atrakcji – mówi Andrzej Brzozowski, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdnicy – Staramy się organizować różne wydarzenia dla mieszkańców, a oczywiście nie zapominamy i o tych najmłodszych...

Impreza odbyła się na terenie Szkoły Podstawowej nr. 4. Było dużo śmiechu, tańców i wygłupów. Na dzieci czekały przeróżne konkurencje sportowe, turniej szachowy oraz warsztaty plastyczne i modelarskie. Chętni mogli wziąć udział w zawodach pływackich bądź zaprezentować swój talent na specjalnie przygotowanej scenie.
Impreza miała charakter otwarty, a udział w niej brały nie tylko dzieci z SP4 i z pobliskich przedszkoli, ale i te przyprowadzone przez rodziców bądź dziadków. Festyn odwiedzili nawet przedstawiciele rady miejskiej, na których powitanie dzieci radośnie odśpiewały hit disco-polo „Przez twe oczy zielone” i  z chęcią opowiadały o tym, co dostały dziś w prezencie.

Życzymy wszystkim dzieciom, by i na co dzień miały tyle radości, co podczas dzisiejszego festynu!

/JN/
Czytaj dalej...

Łamanie stereotypów to ich specjalność... PSP 15 Wałbrzych

jokl.JPG
Teren III Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie był świadkiem piątej jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Eksperyment Łańcuchowy". Konkurs odbył się dnia 28 maja 2017 roku, a wśród 276 drużyn pojawili się również uczniowie „Piętnastki” jako, jedyni przedstawiciele regionu wałbrzyskiego. Konkurs kolejny raz cieszył się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy bardzo duża liczba drużyn z całej Polski. Wałbrzyskie drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 pod opieką nauczycieli Agnieszki Ranowicz i Mirosławy Żmidzińskiej zaprezentowali nietypowe urządzenia, które budowali przez ostatnie dwa miesiące. Należało przedstawić mechaniczne urządzenia, o wymiarach nie przekraczających ławki szkolnej, które transportowały metalową kulkę do kolejnego urządzenia w czasie nie krótszym niż 20 sekund, ale i nie dłuższym niż 120 sekund, wykorzystując jak najwięcej zjawisk fizycznych. Naszym konsultantem naukowym był zaprzyjaźniony ze szkołą pan prof. dr hab. inż. Stanisław Bartkiewicz, pracownik naukowy Politechniki Wrocławskiej.
Dla uczniów szkoły podstawowej rozwiązanie tego problemu było tym trudniejsze, że nawet szóstoklasiści nie mają w programie nauczania fizyki. Jednakże od uczestników nie tyle wymagano wiedzy fizycznej, co kreatywności i nieszablonowych pomysłów. Na takie właśnie podejście do rozwiązania problemu liczyli organizatorzy konkursu studenci Koła Naukowego Biofizyki Molekularnej i Fizyki Medycznej oraz Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dodajmy, że cały konkurs był zorganizowany pod patronatem: Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. med. Wojciecha Nowaka i Wojewody Małopolskiego Józefa Pilcha.
Eksperyment łańcuchowy” oceniała Komisja - profesorowie Instytutu Fizyki UJ. Spośród 1000 uczestników, aż dwie drużyny PSP nr 15, w składzie których znaleźli się uczniowie klas szóstych: Aleksandra Mickiewicz, Hanna Marciniak, Mikołaj Demeszuk i Jacek Derej, oraz uczennice klasy czwartej: Natalia Bartkiewicz i Alicja Ranowicz otrzymali wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych.
Prezentacjom towarzyszyło wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów Konkursu, m. in. uczniowie uczestniczyli w wykładach i doświadczeniach na terenie UJ. Wielkim przeżyciem dla uczniów był również spacer po korytarzach szacownej uczelni, pamiętającej dokonania Mikołaja Kopernika i Jana Kochanowskiego.
Uczniowie wrócili z Krakowa bardzo zmotywowani i pełni energii do dalszej pracy. Deklarują, że w kolejnej edycji postarają się ponownie reprezentować wałbrzyskie szkoły podstawowe i być może wywalczyć pierwsze miejsce w konkursie.
Czytaj dalej...

Święto Twierdzy Srebrna Góra i rekonstrukcja bitwy z 1807 roku już 10 czerwca!

Serdecznie zapraszamy na Święto Twierdzy w dniu 10 czerwca, które zapowiada się w tym roku naprawdę ciekawie! Największą atrakcję będzie zapewne wielka rekonstrukcja bitwy z 1807 r. z, w której udział weźmie prawie 180 żołnierzy. Z tej okazji przygotowany zostanie także specjalny festyn rodzinny. W programie obóz żołnierski, jarmark i wiele innych atrakcji. Początek bitwy godz. 16.30.

Do zobaczenia!

18518360_1560109010690081_1842800211708867909_o.jpg
Czytaj dalej...

Wałbrzyski Klub Karate ciągle walczy

  • Dział: SPORT
W dniach 27-28 maja 2017 r. w Andrychowie odbyły się XXII Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów OYAMA Polskiej Federacji Karate w konkurencjach walki, w których wzięło udział blisko 400 zawodników z 36 klubów, w tym dwóch z Polish Kyokushin Tezuka Group. Organizatorem był Małopolski Klub Karate. Zawody otworzyli: Pan Tomasz Żak, Burmistrz Gminy w Andrychowie oraz Hanshi Jan Dyduch, Prezes Zarządu OYAMA PFK. W Mistrzostwach wziął także udział Prezydent Europejskiej Organizacji Kyokushinkai Tezuka Group, Shihan Eugeniusz Stanisławek 6 dan i Wiceprezes OYAMA Międzynarodowej Federacji Karate, Shihan Andrzej Pierzchała 7 dan. Sędzią głównym był Wiceprezes Zarządu
OYAMA PFK, Shihan Paweł Pajdak 6 dan (Sosnowiec), a arbitrami maty: Shihan Eugeniusz Stanisławek 6 dan (Wałbrzych), Shihan Witold Choiński 6 dan (Białystok), Shihan Rafał Majda 5 dan (Jelenia Góra), Shihan Ryszard Żółty 5 dan
(Kraków Koyama), Shihan Bogusław Plewka 5 dan (Lubliniec), z Wałbrzycha sędziowali również Lucjan Górski 1 kyu oraz Mateusz Wawrzyniak 2 kyu, ze Strzegomia Sensei Daniel Melcarek 3 Dan. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym.
W pierwszym dniu imprezy rozegrano zawody w konkurencji LEKKI KONTAKT z udziałem Młodzików (10-12 lat) i Juniorów Młodszych (12-14 lat) na trzech polach walki. Dziewczęta i chłopcy walczyli z użyciem znormalizowanego sprzętu ochronnego, dostarczając sporych emocji licznie zgromadzonym rodzicom. Należy przypomnieć, że w nowym sezonie obydwie kategorie wiekowe będą toczyć pojedynki według ujednoliconych przepisów m.in. z użyciem mawashi geri gedan. Tego samego dnia po południu, odbyły się walki w KNOCKDOWN, z udziałem zawodniczek i zawodników w kategoriach wiekowych: Młodzieżowców (18-22 lat), Seniorów (22-35 lat) oraz Seniorów Starszych (powyżej 35 lat) w której to kategorii Patryk Kubat uplasował się na 3 miejscu.
W drugim dniu MP sprawnie rozegrano konkurencję SEMI-KNOCKDOWN z udziałem Juniorów (14-16 lat) i Juniorów Starszych (16-18 lat) na trzech polach walki. Katarzyna Ziółkowska ( w kategorii – 50 kg. 14-16 lat) po dwóch bardzo dobrych i zwycięskich walkach w finale przegrała i ostatecznie zdobyła srebrny medal MP. Druga nasza zawodniczka Dominika Szmit ( w kategorii +60 kg. 16-18 lat) uplasowała się na 3 miejscu.
Efektowne puchary i oryginalne medale, przygotowane przez firmę SUTEMI z Wadowic, wręczali Hanshi Jan Dyduch, Shihan Andrzej Pierzchała, Shihan Eugeniusz Stanisławek, Shihan Paweł Pajdak i Shihan Witold Choiński. Mistrzostwa dofinansowała OYAMA Polska Federacja Karate i Urząd Gminy w Andrychowie. Zawodom towarzyszyli liczni dziennikarze
regionalni.

WYNIKI
SENIORZY STARSI Do 70 kg./gala/
I Przemysław Brusik (Andrychów) II Marcin Siegieńczuk (Białystok) III Patryk Kubat (Wałbrzych)
Juniorki 16-18 lat Pow. 60 kg. /gala/
I Julia Gibek (Kraków OYAMA) II Alicja Milej (Kraków OYAMA) III Dominika Szmit (Wałbrzych)
SEMI-KNOCKDOWN. JUNIORKI Do 50 kg.
I Dominika Chylińska (Oświęcim) II Katarzyna Ziółkowska (Wałbrzych) III Kinga Kowal (Olkusz)
SERDECZNIE GRATULUJMY MEDALISTOM, OSU!

materiały przekazane WK KARATE
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS