Menu
baner Selection DO 05 2017 750x200
banner daminfo ver2

Artykuły filtrowane wg daty: wtorek, 06 czerwiec 2017 - DAMiNFO.pl - Portal Aglomeracji Wałbrzyskiej

A Mucha "lata"

Prezes Uzdrowiska Szczawno - Jedlina od 1,5 roku bezskutecznie próbuje zwolnić Arkadiusza Muchę, ale radni  powiatowi mu to uniemożliwiają
Czytaj dalej...

10 lat MDK w Świebodzicach

Był tort, występy, balony i dobra zabawa. W końcu urodziny należy świętować! 10-lecie istnienia placówki, która przybliża świebodziczanom kulturę – tę małą i tę dużą – to dobra okazja, by podsumować dotychczasowe działania i pochwalić się osiągnięciami. 

Przed gośćmi, którzy wzięli udział w jubileuszowym spotkaniu w poniedziałek, 5 czerwca, zaprezentowali się podopieczni sekcji tanecznych i plastycznych, działających w MDK. Gorące oklaski zebrali nie tylko młodsi tancerze, ale i ci nieco starsi, którzy trenują się w Miejskim Domu Kultury taniec towarzyski. Wśród pięknie prezentujących się par nie zabrakło burmistrza naszego miasta Bogdana Kożuchowicza wraz z małżonką Teresą.

- 10 lat funkcjonowania to wystarczająco długo, by móc obchodzić ten jubileusz, i na tyle krótko, w obliczu placówek, które funkcjonują na przykład pół wieku, by ów jubileusz mógł odbyć się w atmosferze przyjacielskiego spotkania, na którym każdy czuje się swojsko. Widząc Was tu wszystkich wiem, że przychodzicie tu, bo właśnie w murach „emdeku” czujecie się dobrze, a jest tak dlatego, ponieważ tu priorytetem jest człowiek, jego pasja i wrażliwość –podkreślała Agnieszka Gielata, dyrektor MDK. 

Miejski Dom Kultury to miejsce integracji i spotkań różnych środowisk. Odbywają się tu nie tylko wydarzenia kulturalne: koncerty, wernisaże, spotkania z twórcami; swoje miejsce mają tu muzycy, tancerze, ludzie sztuki, jak i organizacje pozarządowe. I dzięki tej różnorodności tętni tu życie, a budynek, to nie tylko mury, ale miejsce zdarzeń i wydarzeń, wzruszeń i uśmiechów. 

W trakcie sympatycznego, wręcz rodzinnego spotkania w ogrodzie letnim, można było zagrać w szachy z instruktorem szachowym, młodsi mogli rysować na sztalugach albo kredą; był też słodki poczęstunek i obowiązkowy tort.
Uwagę zwracał efektowny mural, który z okazji urodzin placówki wykonał świdnicki artysta Robert Kukla. 
Na obchodach jubileuszu obecni byli m. in. radni miejscy, szefowie jednostek i przede wszystkim mieszkańcy miasta.

/UM Świebodzice/


Czytaj dalej...

Uzdrowiskowa Gmina Miejska Szczawno-Zdrój zatrudni Kierownika Półkolonii

Uzdrowiskowa Gmina Miejska Szczawno-Zdrój zatrudni Kierownika Półkolonii  w terminie od 17 lipca do 28 lipca 2017 r.

Półkolonia trwa dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku. Odbywać się będzie głównie na  gminnych obiektach sportowych, ale zaplanowane są także wyjazdy w teren (m.in. do parku linowego oraz na rejs statkiem po zalewie w Zagórzu Śląskim).

Wszelkich informacji dot. zatrudnienia uzyskać można pod numerami kontaktowymi
533 474 105 lub 74 849 39
Czytaj dalej...

Tekla - przyjaciółka rodziny

Tekla trafiła do schroniska w skutek choroby właściciela. Sam zgłosił się do schroniska z prośbą o pomoc. Z powodu jego długotrwałego leczenia oraz częstych pobytów w szpitalu zmuszony był, by znaleźć dla swoich zwierzaków (Tekli i pieska Killera) nowy dom. Niestety nie udało się znaleźć dla nich domów zastępczych i tak trafiły pod opiekę wolontariuszy.

Tekla przeszła zabieg sterylizacji i szczepienia. Jest bardzo wesołym czworonogie. Na pewno świetnie będzie funkcjonować w rodzinie z dziećmi, potrafi nawet obronić młodszych członków stada przed zagrożeniem. Jest oazą cierpliwości i łagodności. Kocha zabawy, piłeczkowe szaleństwa na wybiegu. Wolontariusze szukają jej domu z ogródkiem. Akceptuje inne zwierzęta.

Pies przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy.
tel. 790-241-451
Czytaj dalej...

Budżet obywatelski w Świdnicy

Świdniczanie kolejny raz będą mogli zdecydować na co ich zdaniem powinny zostać spożytkowane pieniądze z budżetu miasta. W tej edycji budżetu obywatelskiego do rozdysponowania będzie 1,6 mln zł na zadania dzielnicowe. Wydłużono czas składania wniosków z propozycjami projektów inwestycyjnych – na zgłoszenia UM czeka do 31 lipca br.

W ramach budżetu partycypacyjnego będzie można wnosić inicjatywy społeczne, propozycje remontowe czy też inwestycyjne. Będą one mogły być realizowane jedynie na terenach Gminy Miasto Świdnica. Te, które nie będą zgodne z kompetencjami gminy, a także te zgłaszane na terenach nienależących do miasta nie będą brane pod uwagę.

- Propozycję projektów zadań w ramach budżetu obywatelskiego może zgłosić grupa co najmniej 10 mieszkańców, organizacja pozarządowa, której siedziba lub siedziba oddziału znajduje się na terenie miasta lub która realizuje tu zadania publiczne na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie – dodaje Krystian Werecki, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Aktywności Obywatelskiej.

Pula pieniędzy na realizację projektów dzielnicowych przedstawia się następująco:
- Centrum                                     288 000,00 zł
- Śródmieście                               256 000,00 zł
- Osiedle Młodych Południe       160 000,00 zł
- Osiedle Młodych Północ           224 000,00 zł
- Osiedle Zawiszów                     144 000,00 zł
- Osiedle Zarzecze                       208 000,00 zł
- Dzielnica Kolonia                       32 000,00  zł     
- Dzielnica Południowa                 96 000,00 zł
- Dzielnica Zachodnia                 192 000,00 zł

Dla dzielnicy, w której odnotowana zostanie największa frekwencję przewidziano dodatkowy bonus pieniężny w wysokości 30 tys. zł.
Projekty zadań inwestycyjnych w ramach budżetu obywatelskiego weryfikowane będą przez Zespół Weryfikacyjny, zgodnie z zasadami legalności, gospodarności i celowości. Będzie on pracował od sierpnia do połowy września. Ogłoszenie listy propozycji projektów inwestycyjnych, które zostaną poddane konsultacjom społecznym w ramach Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego planowane jest do 29 września br.
Głosowanie rozpocznie się 2 października i potrwa dwa tygodnie, czyli do 15 października. Odbywać się będzie ono tak jak w zeszłym roku, czyli poprzez oddanie głosu osobiście w wyznaczonych lokalach, a także w formie elektronicznej oraz korespondencyjnie. Prawo do udziału w głosowaniu mają mieszkańcy Świdnicy, zameldowani na pobyt stały lub czasowy powyżej 3 miesięcy, którzy do dnia zakończenia głosowania ukończyli 16 rok życia.

Przypomnijmy, że do tej pory w ramach Budżetu Obywatelskiego zrealizowano w mieście kilkadziesiąt zadań, a wśród nich znalazły się m.in.: rewitalizacja skweru przy pl. Michała Drzymały, budowa kompleksów sportowych przy Gimnazjum nr 2 i 4, nowy plac zabaw i siłownia zewnętrzna pomiędzy ulicami Przemysłową i Mazowiecką czy też remonty chodników przy ul. Tadeusza Kościuszki, Henryka Pobożnego i Henryka Brodatego.  
Formularz służący do zgłaszania propozycji projektów inwestycyjnych w ramach budżetu obywatelskiego oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.glosuj.swidnica.pl. 

/
UM Świdnica/
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS